Zastosuj w biurze – etykiety

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako potencjalni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą dosłownie wyścig o w jaki sposób najlepiej wymyślną etykietę. I nie jest ważne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Posiadają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

żeby te efekty uzyskać, w wielu wypadkach nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” i tym podobne. Hasła te, żeby zostały widoczne są na tle jaskrawych kolorów, żeby w chwili obecnej rzucały nam się w oczy.

Jaka więc jest różnica pośród etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie wykorzystuje się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Zasadniczym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym rozwiązaniem od tych foliowych, zatem jeśli okoliczności przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, używa się papier. Tak samo, jeżeli opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne okoliczności niekorzystne, polecam zastosować etykietę foliową ażeby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to bardzo istotne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym dosłownie najmniejsza zmiana, czy również przerwa stwarza brak sposobności jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś łatwe i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.