Wysokiej jakości materiały do klejów i zapraw murarskich 

Podstawowym elementem każdej zaprawy murarskiej oraz kleju jest piasek. Na waszym placu budowy będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to zasadniczy składnik każdego cementu. Bez wątpienia istnieje również możliwość zakupienia bardzo wysokiej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w fachowych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest co niemiara. Piaski te pozwalają na uzyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do tworzenia solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeżeli już chcecie, by zbudowane fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie ma co postawić na bardzo wysokiej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich oraz dodatkowo kleju (sprawdź też: Sodowanie). 
Piaskowanie jest najważniejszym procesem na każdym placu tworzenia, szczególnie w obecnych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do tworzenia. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to całkowicie nieodpowiedni produkt do budowy wytrzymałych zapraw murarskich oraz dodatkowo kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie ma co zatem oszczędzać środków majątkowych na piasek, gdyż może to zakończyć się w przyszłości poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Źródło: Sodowanie.

Dodaj komentarz