Sztuki walki

Oferta trenowania egzemplarzy walki w znaczącej liczbie sytuacji jest błędnie interpretowana. Czasem zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobności przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

Teraz dlatego należałoby wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, ale na zaprezentowanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto zatem powinien zdecydować się na trening? W zasadzie prawie każdy. Wystarczy spełniać jeden, konkretny i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki mają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych emocji. Powinny równocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica wśród sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, ażeby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, albo co najmniej minimalizować taką sposobność. Jeżeli już w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo z uwagą przemyślane. Każdy chwyt posiada własne użycie w dokładnie sprecyzowanej sytuacji. Wydawać ażeby się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choćby realnie nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w znaczącej liczbie sytuacji pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. Jeżeli wykazuje taką chęć a jako rodzice posiadamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego wymagań.

Zobacz także: Krav maga trener .

Dodaj komentarz