Sprężarki dla przemysłu – sprężarka bezolejowa

Nowoczesny przemysł stawia coraz surowsze wymagania odnośnie technice wytworzania szczegółu. Istotna liczba firm zajmujących się produkcją jest pod stałym nadzorem w kwestii sposobu wyrobu komponentów. Tak na przykład coraz większe wymagania stawiane są odnośnie używanej na zakładzie sprężarki. Bezolejowe powietrze jest coraz w większości sytuacji wymogiem stawianym przedsiębiorcom.

Innowacyjne procesy technologiczne same w sobie wymagają użycia sprężarek bezolejowych. Powietrze pozbawione oleju jest bowiem nie tylko czystsze, ale głównie bezpieczniejsze. Sprężarka bezolejowa jest komponentem coraz bardzo często stosowanym też ze względu na jej korzystny wpływ na środowisko. Użycie tego typu sprężarki umożliwia uniknąć obowiązku utylizacji filtrów i samego oleju. Koszty związane z ichniejszym utylizacją to kolejny szczegół, który ogranicza sprężarka bezolejowa. Jeśli o kosztach mowa, warto dodać również o mniejszym zużyciu energii, jakim cechują się wymienione sprężarki. Spowodowane jest to brakiem strat ciśnienia w procesie filtracji.

Powietrze ze sprężarek bezolejowych jest czystsze, a dzięki temu ma możliwość być wykorzystywane w wielu dziedzinach. Należą do nich między innymi: przemysł elektroniczny, przemysł farmaceutyczny, przemysł tekstylny czy spożywczy.

Mając na uwadze na zwiększone bezpieczeństwo użytkowania tego typu sprężarki znajdują one też wykorzystanie w: przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle energetycznym, automatyce, a też w przemyśle chemicznym i petrochemicznym.

Sprężarka bezolejowa dzięki swoim widocznym zaletom cieszy się więc coraz większą popularnością.