Dbamy o zwierzęta – pielęgnacja psów

Trzeba powiedzieć, że bardzo wielu ludzi gdy słyszy o salonie fryzjerskim dla zwierząt to uznaje to za przesadę bo po co psu lub kotu fryzjer. Jest to jednakże bardzo krzywdzące podejście, ponieważ u zwierząt jest inaczej niż u ludzi. My sami chodzimy do fryzjera po to, aby poprzez właściwą fryzurę i ładne uczesanie właściwie wyglądać. Zupełnie inaczej jest natomiast w przypadku zwierząt. Niektóre rasy psów i kotów bardziej niż inne potrzebują pielęgnacji takiej w jaki sposób usunięcie nadmiernej sierści, pozbycie się martwej sierści poprzez którą blokowany jest wzrost włosów żywych, czy też dla komfortu zwierzaka, któremu doskwiera za ogromne ciepło. Można powiedzieć, że wszystkie te zabiegi mają cele zdrowotne.

Warto wcześniej zapoznać się z wymogami danej rasy zanim zdecydujemy się na zakup pupila. Należy mieć świadomość tego, że będzie należało regularnie podcinać mu sierść czy włosy. Lepiej jednak jest udać się do fachowego fryzjera dla zwierząt, który zrobi to z dużą dokładnością i tak w jaki sposób powinno się. W dużych aglomeracjach jak Kraków powstaje coraz więcej salonów fryzjerskich dla zwierząt.

Jeśli chcemy takowy odnaleźć to można do wyszukiwarki wpisać frazy w jaki sposób fryzjer zwierząt, salon fryzjerski dla zwierząt czy groomer i na pewno otrzymamy wyniki ze stronami firm, które takie usługi świadczą. U małych psów i kotów najlepiej jest takie wizyty rozpocząć około 4-5 miesiąca życia. Wówczas od małego przyzwyczai się on do czesania, do nożyczek i innych czynności wykonywanych w takim salonie. Następne wizyty w większości umawiane są co koło 3 miesiące. Dzięki temu można uniknąć stresu zwierzaka przed podcinaniem.

Zobacz więcej: fryzjer zwierząt.