Buty i odzież do biegania

Za naszych szkolnych czasów królowały stopery, którymi najzagorzalsi fani potrafili mierzyć wszystko. Dzisiaj prosty stoper to najwyżej zabawka dla dzieci.

W erze GPSów, trackerów i powszechnej umieszczenia biegacze wymagają sporo więcej niż jedynie podstawowy pomiar czasu.
Każdy telefon posiada możliwość wgrania oprogramowania sportowego – najpopularniejsze jest chyba aktualnie Endomondo, niemniej jednak istnieje także wiele konkurencyjnych marek. Po zainstalowaniu i założeniu konta możemy zabrać telefon na prawie każdy trening – czy to w kieszeni czy na specjalnym uchwycie. Dobrą właściwością telefonu z programem śledzącym jest możliwość jednoczesnego słuchania muzyki, co ułatwia utrzymanie tempa. Co mierzy zdecydowana większość trackerów? Czas, średni czas, dystans, przewyższenia, trasę na mapie, ilość spalonych kalorii, tempo. 
Druga opcja to zegarek do biegania. Nie mówimy tu o zwyczajnym zegarku, ale o produktach dedykowanych, realnym zegarku sportowym. Ma on wgrany taki sam program, jak na telefon komórkowy. Daje możliwość, więc śledzić takie same informacje. Co więcej poprzez odwrotną stronę tarczy jest w stanie zbierać informacje o naszym pulsie, a więc i oddychaniu tlenowym i beztlenowym, długu tlenowym i tym podobne. Są to już bardziej zaawansowane dane. Złą cechą zegarka jest brak muzyki, co można nadrobić zabierając ze sobą odtwarzacz mp3. 
Na początku przygody z bieganiem telefon z odpowiednim trackerem powinien usatysfakcjonować spora większość użytkowników. Gdy zaczynamy myśleć poważniej o tym sporcie, wykonujemy się do zawodów lub trenujemy musimy zainwestować w zegarek, pełniący równocześnie funkcję pulsometru.

Zobacz również: bluza do biegania.

Dodaj komentarz